Kurzy lezení

Kurz lezení se zkušeným a certifikovaným instruktorem je ideálním vstupem do lezeckého světa pro nováčky, ale může být velmi hodnotný i pro pokročilejší lezce, kteří chtějí zlepšit svou výkonnost, překonat stagnaci, nebo si třeba vylézt něco, na co by si sami netroufli.
Sportovní lezení a horolezectví je natolik pestrým a rozmanitým sportem (a pro mnohé i životním stylem), že si v něm ideální odvětví najde snad každý. Bouldering, lezení na umělé stěně, sportovní lezení venku, pískovcové lezení, lezení v horách, ferraty,
VHT, zimní lezení ledů – to vše jsou činnosti z velké rodiny lezeckých sportů.
Sportovní lezení, které se v současné době nejrychleji rozvíjí, vychází jednak z klasického horolezectví, jednak z tělovýchovných směrů, které zařazovaly do svých cvičení šplhání po nejrůznějších nářadích a překážkách. Jedná se o sport, který se již stal i sportem olympijským.
Lezení a podobné aktivity ve výškách jsou nicméně aktivity adrenalinové – rizikové. Při jejich výuce není místo pro diletantství a metodu pokus/ omyl.

Pro začátečníky doporučujeme kurz Základní lekce v rozsahu pěti dvouhodinovek na umělé lezecké stěně.

Pokud chcete jen netradiční zážitek, popřípadě nejste zcela rozhodnuti, ideální je Úvodní lekce – dvouhodinové lezení na umělé stěně.

Nahlédněte do nabídky našich kurzů a společně vybereme ten pravý.